Nokia

 • BMW do të blej 57.000 telefona me Windows Phone për puntorët?

  Kompania luksoze gjermane e automobilave BMW thuhet se ka porositur një numër të madh pajisjesh me Windows Phone të markës Lumia. Në këtë raport është thënë se kompania gjermane do të blej 57.000 pajisje për puntorët e saj. Aktualisht kompania është duke përdorur telefonat e mençur të vjetër nga...
 • Nokia prezanton tabletin N1 me Z Launcher

  Ndoshta ju duket e çuditshme, por Nokia ende është duke prodhuar pajisje hardurike. Kompania kishte shitur biznesin e telefonave mobil tek Microsoft vitin e kaluar, por ende ka pjesën e saj teknologjike (produkti i parë është Z Launcher që punon tek pajisjet me Android). Tani, Nokia ka lansuar produktin...
 • Mbaron marrëveshja Nokia-Microsoft

  Tashmë gjithqka përfundoi, Nokia ka njoftuar se tani Microsoft ka në duar “kryesisht” të gjithë biznesin Devices & Services. ” Kryesisht” pasi që dy fabrika, njëra në Indi me emrin Chennai dhe Masan në Korenë e Jugut, janë përjashtuar nga marrëveshja. Fabrika në Koren e Jugut ka të punsuar...
 • Marrëveshja Nokia-Microsoft mbaron më 25 Prill

  Kompanitë e njohura, Nokia dhe Microsoft tashmë kanë marrur dritën e gjelbërt për bashkim nga Komisioni Evropian dhe Departamenti Amerikan i Drejtësisë, po ashtu edhe autoritet kineze kanë bërë miratimin e tyre për bashkim të Nokia-së dhe Microsoft-it. Microsoft tani zyrtarisht njoftoi se kanë përfunduar të gjitha hapat e...
 • Nokia do riemërohet në Microsoft Mobile Oy

  Emri i kompanisë së vjetër Nokia do të ndërrohet shumë shpejtë pasi Microsoft të marr kontrollin e kësaj kompanie gjatë këtij muaji. Sipas një letre të zbuluar nga Nokiapoweruser, Nokia Corporation/Nokia Oyj do të zëvendësohet me emrin Microsoft Mobile Oy. Gjithashtu në atë shenim është treguar se kushtet aktuale...
 • iPhone 6 do ketë ekran 5.5 inç ?

  Është përfolur gjatë për gjeneratën e ardhshme nga Apple, iPhone 6, që thuhet se do vijë në dy madhësi: një me ekran 4.7 inç dhe një tjetër me ekran 5.5 inç.  Tani, sipas një dokumenti të lëshuar, me anë të së cilit kuptohet se telefoni i ardhshëm i mençur...
 • WhatsApp arrin 350 milionë përdorues aktiv

  Sipas disa raporteve, aplikacioni WhatsApp tani ka arritur më shumë se 350 milionë përdorues aktiv gjatë muajit. Në mes të muajit Prill të këtij viti, Jan Koum, shefi i aplikacionit WhatsApp, njoftoi se WhatsApp kishte arritur më shumë përdorues sesa Twitter, i cili kishte 200 milionë përdorues aktiv mujor....
 • WhatsApp shton funksionin për dërgimin e mesazheve me zë

  Aplikacioni për dërgimin e mesazheve, WhatsApp, lëshoi tani një funksion të ri i cili ju lejon të dërgoni mesazhe me zë. E njëjtë me shërbimin për dërgimin e mesazheve që përdor Facebook Messenger, funksioni i ri ju lejon të rekordoni një mesazh të shkurtër dhe t`ia dërgoni miqëve tuaj....
 • Nokia lanson Lumia 625, pajisja më e lirë me rrjetin 4G LTE

  Nokia zyrtarisht ka konfirmuar modelin më të ri, Lumia 625, një pajisje e bazuar në Windows Phone. Edhe pse nuk është në rang të njëjtë me pajisjen e lansuar dy javë më parë, Lumia 1020, kjo pajisje është njëra ndër pajisjet me rrjetin 4G që është më e lira....