oculus

  • Oculus VR provohet nga shqiptari Action Bronson për të shikuar video pornografike (Video +18)

    Përveç përdorimit të zakonshëm në video lojëra, pajisja teknologjike nga kompania Oculus që shfaq realitetin në mënyrë virtuale ka filluar të përdoret edhe për qëllime të tjera. Reperët me famë botërore si A$AP Ferg, Fetty Wap dhe disa artistë të tjerë, përfshirë edhe reperin shqiptarë Action Bronson kanë provuar...
  • Facebook ka filluar punën në aplikacionet VR

    Drejtori për produkte i rrjetit social Facebook, Chris Cos, tha se kompania tashmë është duke punuar në krijimin e aplikacioneve për realitet virtual. Sqarimi gjatë një interviste në CodeMedia nuk ishte edhe shumë i detajuar, por ajo që kuptohet është se përdoruesit do të jenë në gjendje të shpërndajnë...