online

 • Kërkohen punëtor shqiptar nga Google

  Gjigandi kërkimor Google ka shpallur një konkurs për punëtorë nga Shqipëria, Maqedonia, Serbia apo Kroacia me përvojë ndërkombëtare. Aftësitë në media online, komunikim dhe ato analitike janë të kërkuara nga Google për të gjithë të interesuarit. Po ashtu, të interesuarit që dëshirojnë të punojnë me gjigandin kërkimor duhet të...
 • ‘The Interview’ mbledh 15 milionë dollarë brenda katër ditëve

  Pavarësisht hakimit skandaloz të vazhdueshëm dhe lansimin e anuluar, The Interview  ka arritur të mbledh 15 milionë dollarë që prej debutimit online të Mërkurën. Numri i shitjeve të filmit ishte zbuluar në një deklaratë zyrtare nga Sony. “Deri të Shtunën, më 27 Dhjetor, përfshirë të gjitha platformat shpërndarëse ,...
 • Sony rikthen online rrjetin e PlayStation

  Rrjeti i PlayStation është kthyer nga kompania Sony pas rrëzimit para tri ditëve nga sulmi i fundit i hakerëve të grupit Lizard Squad, të cilët arritën të rrëzonin edhe Xbox Live. Sony thotë se rrjeti i PlayStation tashmë është funksional dhe mund të përdoret nga të gjitha konsolat. Ende...
 • Kopja e PirateBay tani online

  Isohunt, një uebsajt që ofron akses në shumicën e materialeve të pirateruara, ka klonuar databazën e konkurrentit të tij, Pirate Bay, pas që ky i fundit ishte rrëzuar javën e kaluar. Uebfaqja e klonuar tani është online dhe me funksion të plotë, bazuar në përdoruesit. Pirate Bay, njëra prej...
 • Gangnam Style thyen numëruesin e shikimeve të YouTube-së

  Pop ylli i Koresë së Jugut PSY kurorëzohet me videon më shpërthyese ndonjëherë online. Duket se stili i veçantë i këngtarit dhe performanca e tij e çuditshme kanë bërë të jetë apsolutisht universale duke tejkaluar në të gjithat kulturat, moshat dhe barrierat gjuhësore në mbarë botën. Ky sukses i...
 • Pas sulmit që ndodhi në Sony Pictures, FBI paralajmëron bizneset e tjera

  FBI është duke i paralajmëruar bizneset për një kërcënim të ri pas sulmit të madh të hakerëve javën e kaluar në Sony Pictures. Ky kërcënim vjen nga i njëjti llojë i programeve keqdashëse që infektuan sistemet kompjuterike të kompanisë Sony. Si rezultat i këtij sulmi në studiot e Hollivudit,...
 • Bluehost, HostGator dhe HostMonster nuk funksionojnë

  Nëse uebfaqja juaj është e akomoduar në Bluehost, HostMonster ose HostGator atëherë faqja juaj nuk është online ose ka ndonjë problem. Të tri shërbimet për akomodim të uebfaqeve janë ndarje e Grupit Ndërkombëtar të Qëndrueshmëris/Endurance International Group. Ndërprejet e shfaqura duket se kanë të bëjnë me mirëmbajtjen e serverit...
 • Apple punon në dyqanin e ri!

  Eshtë njoftuar se Apple është duke punuar për ta riparuar dyqanin e ri online të quajtur “New Apple Store.” “Apple është duke lansuar dyqanin e ri online me mjete krejtësisht tuajat, me të cilat mund të menaxhoni në dyqanin e Apple. Krijim propozimi, mandat statusi, dhe një ndërfaqe e...
 • Skype: 34 milionë njerëz online

  Skype ka njoftuar se ka arritur një sipërmarrje të re me aktivtetin prej 34 milionë njerëzve online në të njëjtën kohë. Skype është një shërbim, i cili ju mundëson të bëni thirrje në numra telefonik me para, ndërsa thirrje falas nga çdo smartphone në kompjuter falas, dhe anasjelltas. Eshtë...