ora

 • Apple Watch tani në dispozicion për para-porosi

  Apple Watch është në dispozicion tani për para-porosi në uebfaqen Apple Store. Aktualisht, kjo është mënyra e vetme për të porositur orën nga Apple, e cila do të fillojë të dërgohet më 24 Prill. Që nga tani, ju mund të shikoni dhe kontrolloni këtë orë tek ndonjë person që...
 • Apple porositë 6 milionë ora të mençura për lansim

  Apple ka porositur më shumë se 6 milionë ora të mençura Apple Watch nga furnizuesit e kompanisë nga Azia. Ora nga kompania Apple pritet të arrijë në dyqanet me pakicë të kompanisë nga fundi i muajit Prill, transmeton itShqip.com. Gjigandi teknologjik është vazhdimisht duke u munduar të zhvillojë teknologjinë...
 • Swatch me orë të mençur që nuk ka nevojë të mbushet

  Swatch është zyrtarisht duke u bërë gati të futet në tregun e orëve të mençura. Bazuar nga Nick Hayek, drejtori ekzekutiv i kompanisë zvicerane, Swatch do të lëshojë orën e saj të parë brenda tre muajve të ardhshëm, transmeton itShqip.com. Ky do të jetë sigurisht rivali i orës së...
 • Apple lëshon versionin iOS 8.2 Beta

  Tashmë e dimë që Apple Watch do të lansohet brenda tre muajve të parë të këtij viti, por këtu kemi një dëshmi të lansimit që përputhet me versionin madhështor të ardhshëm nga iOS. 9to5Mac ka vërejtur që versioni i fundit beta iOS 8.2 për iPhone shton mbështetjen e Bluetooth...
 • Audi prezanton orë të mençur për vetura

  Planet e kompanisë Audi për të krijuar një veturë që mund të drejtohet vetë kanë qenë të njohura, por të Martën kompania solli një befasi me shfaqjen e një ore të mençur që kontrollon veturën. Pasi ekipi i Audi-së doli në skenë, i drejtuar nga Ulrich Hackenberg, anëtar i...
 • Apple Watch do lansohet në muajin Mars?

  Kohë më parë është thënë që Apple Watch do të zë vend në raftet e dyqaneve të kompanisë qysh në fillim të vitit 2015. Duket që ky afat kohor është bërë pak më specifik pas një raporti nga 9to5Mac që tregon se ora e mençur nga kompania Apple do...
 • Ora nga Microsoft do të monitorojë rrahjet e zemrës

  Microsoft është duke planifikuar për të lansuar një orë të mençur që do të jetë e përshtatshme për pajisjet me platforma si iOS, Android dhe Windows Phone. Ora thuhet se do të ketë aftësi për të monitoruar rrahjet e zemrës dhe do ketë mbajë baterinë deri në dy ditë....
 • 71% e të gjitha orave të mençura janë shitur nga Samsung

  Nëse ju keni ndonjë orë të mençur, atëherë shanset janë të mëdha që ajo të jetë nga kompania Samsung. Kjo është ajo se qfarë tregojnë hulumtimet e fundit në markete. Samsung është aktualisht në pozitën e parë në botë sa i përket pajisjeve që mund të vishen. Gjiganti i...