play store

 • Loja DuckTales vjen në Google Play Store

  Nëse keni poseduar më parë një konsolë nga NES, padyshim që jeni kënaqur duke luajtur video lojën DuckTales. Tani, Disney ka sjellur një version të përpunuar të video lojës, të cilën tani mund të gjeni të listuar në dyqanin Google Play Store. Për vetëm 9.99 dollarë ju mund të...
 • 5 milionë telefona Android janë të infektuar

  Një post i bërë kohëve të fundit në forumin e programit kundër viruseve Avast zbulon që aplikacionet nga Play Store nuk janë të sigurta ashtu siç ne kemi menduar, të paktën jo për tani. Ky post tregon për tri aplikacione, të cilat shkarkojnë automatikisht materiale reklamuese, që kanë arritur...
 • Google Play tani ka më shumë aplikacione se App Store

    Numri i aplikacioneve në Google Play Store u rrit më shumë se 50%, duke mposhtur edhe dyqanin e kompanisë Apple, App Store, për herë të parë. Shifrat e fundit vijnë nga appFigures, një shërbim që monitoron të dhënat e mijëra aplikacioneve që përdoren në platforma mobile. Sipas këtij...
 • Crossy Road lansohet në Play Store

  Megjithëse Crossy Road ka qenë që një kohë të gjatë në dispozicion për platformën Android dhe e limituar në Amazon AppStore për disa arsyeje, tani loja është në dispozicion për t’u shkarkuar direkt nga Play Store. Versioni për Android është krijuar nga Yodo 1 Games, sidoqoftë duket krejtësisht identike...
 • Game of Thrones zë vend edhe në Android

  Vetëm një javë më parë, Game of Thrones nga Telltale arriti në platformën mobile iOS duke kënaqur të gjithë fansat e kësaj serie. Ashtu siç ishte paralajmëruar, ashtu edhe ndodhi, Telltale sjell lojën edhe në platformën tjetër të famshme mobile Android. Loja vjen me një grafikë mjaft interaktive, që...
 • Google Play Store me dizajn të ri në Android

  Google duket se do të lansojë një version me dizajn të ri të aplikacionit Play Store. Versioni 5.1 i aplikacionit do të ketë një pamje më të freskuar dhe ekspozim më ndryshme. Android Play Store i ardhshëm përmban një navigacion të plotë duke përmirësuar shfletimin në aplikacion dhe pamjet...
 • Instalo Android 4.4 KitKat me Play Store në PC (Windows XP,Vista,7/8)

    Në të vërtetë, ka pasur shumë projekte gjatë viteve të kaluara që kanë tentuar të instalojnë platformën Android në PC, por vetëm ekipet më të fuqishme dhe të përkushtuara ia kanë dalur. Në këtë udhëzim, ne do të kalojmë në hapat më të lehtë që na sjellin deri...
 • Xiaomi me dyqan ndërkombëtar për aplikacione

  Xioami ka pasur shumë sukses me dyqanin e aplikacioneve në Kinë, që tani është dyqan ndërkombëtar duke ju lejuar zhvilluesve nga Hong Gong, Tajvan, dhe Singapore të tregojnë produktet e tyre. Dyqani i aplikacioneve të kompanisë kineze ka mesatarisht 50 milionë shkarkime në ditë. Kjo shifër përfshin edhe shkarkimet...
 • Nook Audiobook lansohet në Google Play Store

  Nëse keni shikim të dobët, ose nuk keni kohë për të lexuar, një aplikacion i ri nga Barnes dhe Noble është krijuar përkatësisht për ju. Tani në Google Play Store gjendet Nook Audiobooks, aplikacion që ju lejon të ndëgjoni libra që lexohen për ju nga telefonat apo tabletat me...