play store

 • Google lanson aplikacionin Messenger për Android

  Tani, në Google Play Store është lëshuar një aplikacion i ri nga Google i quajtur Messenger. Me këtë aplikacion, ju mund të dërgoni dhe të pranoni SMS dhe MMS mesazhe nga ndonjë telefon. Dhe nëse mendoni se është një aplikacion vetëm për Lollipop, atëherë jeni gabim, aplikacioni punon me...
 • Gmail për Android kalon 1 miliard shkarkime

  Gmail për Android tani mburret me mbi 1 miliardë shkarkime në Google Play Store. Gmail është aplikacioni parë që ka arritur në këtë pikë, pas pakos Google Play Services, e cila është e instaluar automatikisht në çdo pajisje me Android. Këto shkarkime reflektojnë vetëm instalimet e vetme dhe jo...
 • Cut the Rope 2 arrin në Android

  Pas lansimit në muajn Dhjetor në platformën iOS, Cut the Rope 2 përfundimisht tani gjendet edhe në Android. Është vërtetë lajm i mirë për të gjithë fansat e lojërave telefonike kur do ndëgjojnë se Cut The Rope 2 gjendet në Play Store falas për t’u shkarkuar. Cut The Rope...
 • Kreatori i Flappy Bird konfirmon kthimin e lojës

  Kreatori i lojës së famshme Flappy Bird, Dong Nguyen, bëri një polemikë të madhe kur largoj lojën nga App Store dhe Play Store. Por si duket tani Flappy Bird do kthehet përsëri. I pytur në rrjetin social Twitter, se a do të kthej lojën përsëri në dyqanet mobile, ai...
 • Google lanson Nexus 5 dhe Nexus 7 në tetë vende tjera

  Pajisja e mençur telefonike nga Google, Nexus 5 dhe tableta Nexus 7 tani janë në dispozicion për t’u shitur edhe në tetë vende të tjera në Evropë. Lista e vendeve përfshinë Austrinë, Danimarkën, Finlanden, Holandën, Portugalinë, Suedinë dhe Belgjikën. Tableta Nexus 7 ka procesor 1.5GHz Quad Core Qualcomm Snapdragn...
 • Zhvilluesi i Flappy Bird tregon arsyjen e largimit të lojës nga PlayStore dhe iOS

  Loja Flappy Bird kohëve të fundit ka fituar interes mjaft të madh duke arritur vendin e parë në dyqanet mobile si Play Store dhe iOS në të cilat ka marrur miliona shkarkime. Sidoqoftë, pasi kjo lojë kaq e thjeshtë arriti majat, zhvilluesi i Flappy Bird vendosi të largojë këtë...
 • Flappy Bird së shpejti edhe në Windows Phone

  Ndoshta për dikë, Flappy Bird nuk ka nevojë të prezantohet. Kjo lojë e njohur për thjeshtësinë e saj e cila nuk ju merr kohë për ta mësuar procedurën, ka fituar vëmendjen e shumë përdoruesve. Objektivi i lojës është që të mbani zogun vazhdimisht në ajër duke kaluar pengesat e...
 • Viber 4.2 në Android ju lejon të bllokoni kontakte

  Viber ka lëshuar një përditësim të ri në platformën mobile Andorid për aplikacionin që tani ju sjell disa karakteristika të dobishme dhe të reja. Tani ju mund të zgjedhni një numër ose një kontakt që ju dëshironi të mos pranoni thirrje, pra ta bllokni numrin e zgjedhur. Ndryshimet e...
 • Google sjell përditësimet për PlayStore

  Google ka lëshuar një version të ri të dyqanit të tij, Play Store. Ky version sjell ndryshime në komponentet harduerike dhe softerike të aplikacionit dhe me siguri do jetë si pjesë e Android 4.4 KitKat. PlayStore 4.4.21 sjell një eksperiencë të re, e cila ju mundëson eksplorim më të...