playstation 4

 • God of War III Remaster së shpejti në PlayStation 4 (Video)

  God of War tani ka dhjetë vjetorin dhe Sony është duke e festuar atë me lansimin e lojës God of War III Remaster në PlayStation 4. Të gjithë adhuruesit e serive të lojës  do të jenë në gjendje të përjetojnë pjesën e tretë gjigande të serisë në PlayStation 4...
 • Sony rikthen online rrjetin e PlayStation

  Rrjeti i PlayStation është kthyer nga kompania Sony pas rrëzimit para tri ditëve nga sulmi i fundit i hakerëve të grupit Lizard Squad, të cilët arritën të rrëzonin edhe Xbox Live. Sony thotë se rrjeti i PlayStation tashmë është funksional dhe mund të përdoret nga të gjitha konsolat. Ende...
 • 20 vjetori i PlayStation 4 duket i mrekulleshëm

  Sony festoi 20 vjetorin e PlayStation gjatë kësaj jave. Për këtë 20 vjetor, kompania lëshoi një version të limituar të PlayStation 4, me dizajn klasik dhe me pamje origjinale si konsola e parë e PlayStation. Vetëm 12.300 konsola të tilla janë prodhuar dhe do të jenë në dispozicion për...
 • Microsoft shet 5 milionë XBox One, Sony 7 milionë PS4

  Të dy kompanitë, Microsoft dhe Sony kanë zbuluar shifrat e shitjeve të pajisjve të tyre të gjeneratës së fundit që prej kur janë lansuar. Duke u bazuar nga të dhënat e Microsoft-it, XBox One ka shitur 5 milionë njësi ndërsa Sony pretendon se ka shitur 7 milionë njësi të...
 • PlayStation 4 arrin 7 milionë shitje

  Qysh në fillim të muajit Mars, Sony njoftoi se ka arritur të shes 6 milionë njësi të PlayStation 4, ndërsa tani një muaj më vonë ky numër është rritur në 7 milionë. Shitjet e Sony-it duket se nuk do zvoglohen apo do bien, pasi që qysh 24 orë pas...
 • Sony ka shitur 6 milionë PlayStation 4

  Vetëm për katër muajë, Sony ka shitur më shumë se 6 milionë PlayStation 4. Ndërsa në anën tjetër, kompania Microsoft ka shitur 4.8 milionë  Xbox One. Pajisja nga Microsoft, Xbox One, ishte lëshuar me një çmim më të lirë, gjë që ndikoi në numrin e shijeve të pajisjes. Më...
 • Sony PS4 tejkalon Xbox One gjatë Krishlindjeve

  PlayStation 4 nga Sony ka kaluar numrin e shitjeve të Xbox One nga Microsoft për 166.000 njësi më shumë të shitura gjatë Krishlindjeve në Britani. Sipas të dhënave nga GfK të cituara nga ERA, Xbox One  është lansuar më 22 Nëntor duke shitur 364.000 pajisje dhe duke fituar 237.12...
 • Sony PlayStation 4 do të kushtoj 399 dollar/euro

  Në muajin Shkurt të këtij viti Sony zyrtarisht njoftoi për gjeneratën e ardhshme PlayStation 4, por u ndal duke na treguar atë vetëm se si duket. Ndërsa tani në E3, Sony shpalos atë duke treguar çmimin e tij dhe duke dhënë informata më shumë për të. Dizajni është krejtësisht...
 • Sony lanson PlayStation 4

  Gjiganti elektornikë Sony në ngjarjen e mbajtur në Nju Jork konfirmoj thashethemet rreth konsolës së gjeneratës së re. Menagjeri i sistemit për arkitektur të PlayStation 4, Mark Cerny tha ” Qysh pas lansimit të PlayStation 3 ne filluam të punojmë rreth konsolës së re në mënyrë që të bëjmë...