prototipi

  • Google zbulon prototipin e parë funksionar të Projektit Ara

    Projekti nga Google, Ara ka arritur një moment të rëndësishëm historik. Video e re e publikuar tregon prototipin më të avancuar të telefonave të mençur modular, që tani është në gjendje të punojë dhe të hap ndonjë aplikacion. Projekti Ara i kompanisë Google është një plan ambicioz për telefonat e...
  • Policia kontrollon shtepin e redaktorit te Gizmodo

    Policia ka bastisur shtëpinë e redaktorit të Gizmodo dhe ka konfiskuar rreth katër kompjuterë dhe dy servera. Siç duket prototipi i iPhone 4G nga Apple është bër një makth i keq për Gawker Media, pasi autoritetet policore kanë bastisur shtëpin e redaktorit nga Gizmodo – Jason Chen. Sipas Associated...