rekord

 • Xiaomi thyen rekord, shet 2.11 milionë telefona brenda 24 orëve

  Xiaomi, kompania kineze për telefona e njohur për kopjimin e dizajnit të pajisjes iPhone, ka vendosur një rekord të ri në librin e Ginisit për shitje madhështore të telefonave brenda një dite. Kompania njoftoi gjatë një evenimenti se ka shitur 2.11 milionë telefona brenda 24 orëve, duke përfituar 355...
 • Meizu thyen rekord në shitje brenda muajit Janar

  Kompania kineze e telefonave të mençur Meizu ka thyer rekord në shitje duke arritur kështu 1.5 milionë njësi të shitura vetëm brenda muajit të kaluar. Shitjet e kompanisë u rritën për 50% brenda muajit, njoftoi Jack Wong, drejtori ekzekutiv i kompanisë, në rrjetin social kinez Weibo. Përveç kësaj, prezantimi...
 • CES 2015, shfaqja më e madhe në histori

  Këtë vit panairi i mbajtur në Las Vegas, CES, ka thyer të gjitha rekordet duke u bërë shfaqja më e madhe në histori, bazuar në VentureBeat. Evenimenti kishte gjithsej 170.000 pjesëmarrës (45.000 ishin jashtë Shteteve të Bashkuara), ndryshe nga viti që kaluam që kishte rreth 160.000 të pranishëm. “Ky...
 • Shitjet në App Store u rritën për 50% në 2014

  Edhe pse nuk është duke marrur pjesë në CES që është duke u mbajtur në Las Vegas, Apple vazhdimisht tenton të marr vëmendjen e evenimentit duke njoftuar për të rejat e kompanisë. Gjiganti teknologjik nga Kalifornia njoftoi të Enjten që konsumatorët kanë shpenzuar “afër gjysmë miliardë dollarë” në aplikacionet...
 • Gangnam Style thyen numëruesin e shikimeve të YouTube-së

  Pop ylli i Koresë së Jugut PSY kurorëzohet me videon më shpërthyese ndonjëherë online. Duket se stili i veçantë i këngtarit dhe performanca e tij e çuditshme kanë bërë të jetë apsolutisht universale duke tejkaluar në të gjithat kulturat, moshat dhe barrierat gjuhësore në mbarë botën. Ky sukses i...
 • Apple App Store arrinë rekord të ri në shkarkime

  Aplikacioni mobil për platformën e marketingut, Fiksu ka zbuluar se një rekord prej 7.8 milionë shkarkimeve është arritur muajin e kaluar në Apple App Store. Suksesi i Apple iPhone 6 dhe Apple iPhone 6 Plus është thënë se ka të bëjë shumë me arritjen e rekordit, pasi që të...
 • Samsung Galaxy S5 arrin 10 milionë shitje brenda 25 ditëve

  Sipas një raporti që vjen nga Korea Jugore, Samsung ka shitur 10 milionë njësi të Galaxy S5 brenda 25 ditëve. Ky numër i arritur nga Samusng tejkalon edhe atë të Galaxy S4 të vitit të kaluar. Galaxy S5 ka arritur të thyej rekord në shitje qysh në ditët e...
 • Samsung Galaxy S5 thyen rekord në shitje

  Telefoni i mençur nga Samsung, Galaxy S5, është lansuar të premten dhe tashmë po tregon rezultate më të mira sesa paraardhësi i tij. Shitjet e Galaxy S5 që prej ditës së lansimit tregojnë shifra të dyfishta në krahasim me numrin e shitjeve të Galaxy S4. Numri i shitjeve në...
 • Samsung vazhdon të dominojë, raporton të ardhura rekorde!

  Samsung përsëri dëshmon se është lider i vërtet në industrinë e telefonave të zgjuar. Për tremujorin e dytë Samsung raportoi të ardhura rekorde prej 5.9 miliard dollarë, shkruan Reuters. Fitimet njëkohësisht janë edhe 79% më të larta se vitin e kaluar për të njejtën periudhë. Sipas hulumtuesve nga IDC,...