samsung

 • Samsung blen shërbimin LoopPay

  Kompania nga Korea Jugore- Samsung sapo ka bërë një lëvizje të madhe duke blerë kështu platformën për pagesa mobile LoopPay. Kushtet e marrëveshjes nuk janë mbyllur ende, por në një deklaratë Samsung tha që të dy krijuesit e kompanive do jenë pjesë e kompanisë, ndonëse mbetet e paqartë ende...
 • Galaxy S6 do të jetë i trashë vetëm 6.9mm?

  Krijuesi i kopertinave OBLIQ ka shpalosur dizajnin e fundit të kopertinave nga seria SLIM Meta duke konfirmuar njëkohësisht edhe trashësinë prej 6.9mm të telefonit të ardhshëm Galaxy S6. Kopertinat e lëshuara së fundmi zbulojnë kamerën, blicin LED, sensorin për monitorimin e rrahjeve të zemrës si dhe butonat e tjerë...
 • Samsung: 2015-ta viti i mbushjeve pa tela

    “Me lansimin e telefonit të ri të mençur të serisë Galaxy, përdoruesit do të jenë në gjendje të hyjnë në një botë pa tela si asnjë herë më parë.” Ky ishte paralajmërimi që Samsung bëri për telefonin Galaxy S6 në blogun zyrtar të kompanisë. Pas lavdërimeve të mëdha...
 • Samsung Galaxy S6 do të jetë i lakuar në të tri anët?

  Samsung planifikon të lansojë një telefon të mençur me ekran 5.1 inç që do të ketë ekran të lakuar në të dy anët. Nëse e keni vështirë ta imagjinoni atë, shikoni telefonin Galaxy Note Edge, i cili ka njërën anë të lakuar.  Në qoftë se raporti nga Bloomberg është...
 • Pamjet e lëshuara të Samsung Galaxy S6 shfaqin 5 versione të ndryshme

  Është thënë se mund të shohim më shumë se një version të telefonit të ardhshëm Samsung Glaxy S6, por tani duhet që ai numër është rritur në pesë modele të ndryshme. Bazuar në fotot e lëshuara nga CNET Korea, Samsung është duke punuar në pesë varianta të ndryshëm për...
 • HTC One (M9) do të prezantohet para Samsung Galaxy S6

  Ne tashmë e dimë që Samsung dhe HTC do të mbajnë konferencën për shtyp në Kongresin Botëror Mobil më 1 Mars, por se cila kompani do të bëjë bujë në eveniment mbetet të zbulohet së shpejti. Ndërkohë që Samsung do të fillojë evenimentin në ora 18:30, HTC do të...
 • iOS mposhtë Android-in në SHBA

  Bazuar në analistët tek Kantar Worldpanel ComTech, platforma iOS ka marrur rolin e udhëheqësit nga Android në tregun e telefonave të mençur në SHBA brenda tremujorit të fundit të vitit 2014. Apple ka arritur të shes më shumë pajisje me iOS sesa të gjithë krijuesit e telefonave të mençur...
 • Samsung së shpejti me sistem të ri pagesash

  Një raport që vjen nga mediat koreane tregon që Samsung është duke përgatitur një sistem të ri për pagesa që do të lansohet së bashku me Galaxy S6. Samsung ka provuar të josh më shumë shërbimin Visa si një partner kryesor për sistemin e ri të pagesave. Rivali i...
 • Shfaqen pamje të reja të Samsung Galaxy S Edge

  Më parë, ne iu kemi treguar që Samsung ka filluar shpërndarjen e ftesave për evenimentin që do të mbahet më 1 Mars në Barcelonë, ku kompania pritet të prezantojë telefonin e mençur Galaxy S6. Ftesa përmban një dizajn të lakuar që ne mendojmë se i përket telefonit të ardhshëm...