samsung

 • Zbulohen çmimet e Samsung Galaxy S6 dhe S Edge

  AndroidPIT raporton që tani posedon çmimet e mundshme për Samsung Galaxy S6 dhe Galaxy S Edge, telefona të mençur që priten të prezantohen më 1 Mars në Barcelonë. Bazuar nga ky raport, këto janë çmimet e të dy modeleve në Evropë:    Samsung Galaxy S6 32 GB: €749   ...
 • Samsung Galaxy S6 do të prezantohet më 1 Mars?

  Kanë filluar të shpërndahen ftesat për evenimentin që do të mbahet më 1 Mars në Barcelonë nga Samsung, ku kompania mendohet se do të prezantojë telefonin e mençur Galaxy S6. Përveç  pajisjes Galaxy S6, Samsung mendohet se do të prezantojë edhe modelin S Edge, një telefon i mençur me...
 • Zbulohen pamje mahnitëse të Samsung Galaxy S6

  Krijuesi i njohur për aksesorë Spigen ka zbuluar katër kopertina të reja për Galaxy S6, telefon ky i cili nuk është prezantuar ende nga Samsung. Të katër kopertinat gjenden aktualisht në Amazon duke përfshirë brenda tyre edhe pajisjen Galaxy S6 në të cilin mund të shikojmë qartë kamerën prapa...
 • Galaxy J, seria e re nga Samsung

  Pas serisë Galaxy A që është prezantuar vitin e kaluar, Samsung fillon këtë vit me dy seri të reja: E dhe J, telefonat e të cilave janë të bazuar në Android. Anëtari i parë i serisë Galaxy J tashmë është prezantuar nga Samsung, të cilin kjo e fundit e...
 • Samsung mohon planet për një Galaxy S6 të ndërtuar nga metali

  Duke folur për faqen e të rejave koreanve DDaily, Samsung Electronics ka hedhur poshtë thashethemet për telefonin e ardhshëm të kompanisë për të cilin mendohej se do të kishte një trup të ndërtuar komplet nga metali. Samsung Galaxy S5 ishte telefon shumë i mirë, por dizajni plastik e mbajti...
 • Samsung dhe BlackBerry mohojnë bisedimet për blerje

  Samsung ishte raportuar se kishte filluar bisedimet me kompaninë kanadeze BlackBerry për ta blerë atë me një çmim prej 7.5 miliardë dollarë. Edhe pse BlackBerry është aktualisht e varfër në industrinë e telefonave të mençur, kompania ka një numër të madh aksionesh, gjë që sipas Reuters ishte arsyeja kryesore...
 • Samsung Z1, telefoni i parë me sistem operativ Tizen

  Samsung më në fund ka lansuar telefonin e parë të mençur me sistem operativ Tizen, Z1. Sistemi operativ nga Samsung dhe Intel, Tizen, është lansuar në vitin 2013, por nuk ka qenë pjesë e asnjë pajisje telefonike në treg. Pajisja e mençur do të jetë në dispozicion në Indi...
 • Samsung Galaxy S6 do të vijë në dy versione

  Samsung ka në plan të bëjë disa ndryshime madhështore në dizajn në telefonat e ardhshëm, bazuar në një raport nga Business Insider. Po ashtu, disa burime që vijnë nga kompania Samsung tregojnë që Galaxy S6 pritet të vijë në dy modele: njëri me trup metalik dhe tjetri me ekran...
 • Francesco Totti bën ‘selfie’ me iPhone 6

  Festimi i një goli është njëri prej momenteve më të lumtura në futboll, por Francesco Totti e çoi këtë në një nivel ndryshe. Ai është njëri prej lojtarëve italian më të famshëm që luan për ekipin Roma. Pas shënimit të golit të dytë në derbin kundër Lazios, Totti doli...