shitje

 • 1.2 miliardë telefona të mençur janë shitur brenda vitit 2014

  Bazuar në institutin gjerman për kërkime GfK, vetëm brenda vitit 2014 janë shitur gjithsej 1.2 miliardë telefona të mençur që rezulton në një rritje prej 23% nga viti 2013, transmeton ITshqip.com. Për vitin e kaluar ishte Kina ajo që arriti të shes më së shumti pajisje duke shitur kështu...
 • Meizu thyen rekord në shitje brenda muajit Janar

  Kompania kineze e telefonave të mençur Meizu ka thyer rekord në shitje duke arritur kështu 1.5 milionë njësi të shitura vetëm brenda muajit të kaluar. Shitjet e kompanisë u rritën për 50% brenda muajit, njoftoi Jack Wong, drejtori ekzekutiv i kompanisë, në rrjetin social kinez Weibo. Përveç kësaj, prezantimi...
 • LG ka shitur thuajse 60 milionë telefona brenda vitit 2014

  Derisa Samsung nuk është duke shkuar mirë kur është fjala për shitjet dhe përfitimet, LG prezantoi rezultatet financiare për vitin e kaluar të cilat shfaqin një rritje pozitive për 24% tek telefonat e mençur. LG ka shitur gjithsej 78.2 milionë pajisje vetëm brenda vitit 2014, ku 59.1 milionë prej...
 • Shitjet në App Store u rritën për 50% në 2014

  Edhe pse nuk është duke marrur pjesë në CES që është duke u mbajtur në Las Vegas, Apple vazhdimisht tenton të marr vëmendjen e evenimentit duke njoftuar për të rejat e kompanisë. Gjiganti teknologjik nga Kalifornia njoftoi të Enjten që konsumatorët kanë shpenzuar “afër gjysmë miliardë dollarë” në aplikacionet...
 • Samsung Galaxy S5 arrin 10 milionë shitje brenda 25 ditëve

  Sipas një raporti që vjen nga Korea Jugore, Samsung ka shitur 10 milionë njësi të Galaxy S5 brenda 25 ditëve. Ky numër i arritur nga Samusng tejkalon edhe atë të Galaxy S4 të vitit të kaluar. Galaxy S5 ka arritur të thyej rekord në shitje qysh në ditët e...
 • Microsoft shet 5 milionë XBox One, Sony 7 milionë PS4

  Të dy kompanitë, Microsoft dhe Sony kanë zbuluar shifrat e shitjeve të pajisjve të tyre të gjeneratës së fundit që prej kur janë lansuar. Duke u bazuar nga të dhënat e Microsoft-it, XBox One ka shitur 5 milionë njësi ndërsa Sony pretendon se ka shitur 7 milionë njësi të...
 • Samsung Galaxy S5 thyen rekord në shitje

  Telefoni i mençur nga Samsung, Galaxy S5, është lansuar të premten dhe tashmë po tregon rezultate më të mira sesa paraardhësi i tij. Shitjet e Galaxy S5 që prej ditës së lansimit tregojnë shifra të dyfishta në krahasim me numrin e shitjeve të Galaxy S4. Numri i shitjeve në...
 • Samsung Galaxy S5 dhe pajisjet e reja Gear janë në dispozicion në mbarë botën

  Pajisja e re e mençur nga Samsung, Galaxy S5, ka filluar shitjet në 125 vende, duke përfshirë SHBA-në, Evropën, Amerikën Latine dhe disa tregje në Azi. Po ashtu, edhe pajisjet të nevojshme për palestër si Gear 2, Gear 2 Neo dhe Gear Fit janë në dispozicion për t’u blerë....
 • iPad 128GB tani në shitje

  Kompania Apple tani ka në dyqanet e tyre edhe iPad 128 GB . Qmimi i pajisjes vjen me dy lloje , vetëm me Wi-Fi kushton 799 dollarë ndërsa Wi-Fi + LTE kushton 929 dollarë. Më parë , iPad me ekran 9.7 inç dhe ndërfaqen Retina  ishte në dispozicion vetëm...