SIM

 • Galaxy S6 Duos, varianti me dy SIM kartela nga Samsung

  Përveç Galaxy S6 dhe S6 Edge, Samsung duket se ka ndërmend të sjell edhe variantin e tretë të pajisjes së fundit të kompanisë- Galaxy S6 Duos. I shfaqur së pari në Filipine, Galaxy S6 Duos do të jetë një variant tjetër nga Samsung me dy hapësira për SIM kartela....
 • Hakohen të gjitha SIM kartelat nga Gemalto

  Spiunët nga SHBA-ja dhe Britania kanë hakuar krijuesin më të mëdh të SIM kartave në botë, duke arritur kështu të monitorojnë thirrjet, tekstet dhe e-mail adresat e miliarda përdoruesve telefonik në botë. Sulmi supozohet se ka ndodhur në kompaninë Gemalto, e cila prodhon kartela bankare, pasaporta biometrike dhe dy...
 • HTC prezanton One E8

  HTC One E8 është telefon thuajse i njëjtë me One M8, ndonëse i ndërtuar me material tjetër dhe përmban dy hapsira për SIM kartelë. Bazuar në HTC, telefoni i mençur do të arrijë në disa vende të zgjedhura herët gjatë muajit Qershor, fatkeqësisht kompania nuk e ka shtjelluar këtë...
 • Motorola lanson pajisjen Moto E

  Motorola ka lansuar tani pajisjen e mençur  Moto E në mbarë botën gjatë një evenimenti të mbajtur sonte në Londër. Motorola Moto E ka ekran 4.3 inç me rezolucion 540×960, procesor Dual Core 1.2GHz Qualcomm Snapdragon 320, GPU 302 Adreno dhe 1GB RAM. Pajisja ka gjithashtu 4GB hapsirë për...
 • Shfaqet një Trojan për Android i cili vjedh informacionet e përdoruesve.

  Geinimi është një trojan i sofistikuar më i ri, i cili për së pari herë u shfaq në Kinë, dhe që mund të marrë informacione personale dhe të njejtat ti transmetojë në serverë të jashtëm, thonë nga kompania për siguri mobile Lookout. “Geinimi është softweri malicioz më i sofistikuar...