smartphone

 • Microsoft: 50 milionë Lumia janë të aktivizuara

  Microsoft së fundmi mbajti një eveniment në Gjermani, ku gjatë festës, gjiganti softuerik njoftoi që 50 milionë njësi të pajisjes Lumia janë të aktivizuara. Përveç kësaj, statistikat tregojnë që janë 560,000 zhvillues të platformës. Microsoft thotë se këtu janë edhe  320.000 aplikacione që aktualisht janë duke u ofruar në...
 • Zyrtarizohet Microsoft Lumia 535

  Telefoni i parë i mençur nga Windows Phone që mban emrin e kompanisë Microsoft tani është zyrtarizuar. Microsoft Lumi 535 do të debutohet nëpër dyqane në këtë muaj në dy variante; me një ose dy SIM karta. Microsoft Lumi 535 ka çip Qualcomm Snapdragon 200 me procesor katër bërthamor...
 • Samsung duke përgaditur Galaxy S6?

  Edhe pse jemi larg ende për disa muaj të një prezantimi të mundshëm për Samsung Galaxy S6, thashethemet për një pasues të Galaxy S5 kanë filluar. Në fakt, një lajm i javës së kaluar, pohoi për një ridizajnim që nga e para të pajisjes. Dhe mund të themi se...
 • Samsung Galaxy Note 4 arrin 4.5 milionë shitje brenda një muaji

  Sipas disa burimeve nga Koreja e Jugut, Samsung ka arritur të shes 4.5 milionë njësi të Galaxy Note 4 vetëm brenda një muaji. Shitjet në krahasim me paraardhësin e tij janë më të vogla, pasi që Galaxy Note 3 brenda një muaji ka arritur 5 milionë shitje. Galaxy Note...
 • Samsung Galaxy Note 4 do të lansohet më 3 Shtator

  Shumë burime të huaja sygjerojnë që Samsung Galaxy Note 4 do të lansohet zyrtarisht në një eviniment që do të mbahet më 3 Shtator. Fableti i ardhshëm i kompanisë Samsung është thënë se do të lansohet në evenimientin pre-IFA që do të mbahet më 3 Shtator. Data e lansimit...
 • Telefonat me Project Ara nga Google debutohen në vitin e ardhshëm

  Google ka zbuluar disa detaje të reja rreth planit për Project Ara, projekt i cili ka të bëjë me zhvillimin e një telefoni të mençur me sistem operativ Android. Konferenca e mbajtur të martën, ka për qëllim të ju jap zhvilluesve disa sqarime se si ata mund të fitojnë...
 • Samsung Galaxy S5 thyen rekord në shitje

  Telefoni i mençur nga Samsung, Galaxy S5, është lansuar të premten dhe tashmë po tregon rezultate më të mira sesa paraardhësi i tij. Shitjet e Galaxy S5 që prej ditës së lansimit tregojnë shifra të dyfishta në krahasim me numrin e shitjeve të Galaxy S4. Numri i shitjeve në...
 • HTC lanson telefonin e mençur HTC One M8

  Siq duke HTC One morri një rifreskim të madh pasi që HTC lansoi modelin  për vitin 2014 të HTC One të quajtur ” HTC One M8 “. HTC One M8 ka dizajn të njëjtë me modelin e kaluar, por sigurisht ka një numër të madh funksionesh dhe përmirësime të...
 • Google lanson Nexus 5 dhe Nexus 7 në tetë vende tjera

  Pajisja e mençur telefonike nga Google, Nexus 5 dhe tableta Nexus 7 tani janë në dispozicion për t’u shitur edhe në tetë vende të tjera në Evropë. Lista e vendeve përfshinë Austrinë, Danimarkën, Finlanden, Holandën, Portugalinë, Suedinë dhe Belgjikën. Tableta Nexus 7 ka procesor 1.5GHz Quad Core Qualcomm Snapdragn...