Snapdragon

 • Samsung duke përgaditur Galaxy S6?

  Edhe pse jemi larg ende për disa muaj të një prezantimi të mundshëm për Samsung Galaxy S6, thashethemet për një pasues të Galaxy S5 kanë filluar. Në fakt, një lajm i javës së kaluar, pohoi për një ridizajnim që nga e para të pajisjes. Dhe mund të themi se...
 • Samsung lëshon një reklamë të re për Galaxy S5

  Samsung ka lëshuar një reklamë të re e cila është më shumë e foksuar në specifikat e pajisjes së tyre të fundit, Galaxy S5. Reklama tregon për kamerën, rezistencën e telefonit ndaj pluhurit dhe ujit, ekranin e plotë HD Super AMOLED dhe sensorin për majtjen e rrahjve të zemrës....
 • HTC lanson telefonin e mençur HTC One M8

  Siq duke HTC One morri një rifreskim të madh pasi që HTC lansoi modelin  për vitin 2014 të HTC One të quajtur ” HTC One M8 “. HTC One M8 ka dizajn të njëjtë me modelin e kaluar, por sigurisht ka një numër të madh funksionesh dhe përmirësime të...
 • Google lanson Nexus 5 dhe Android KitKat

  Google lansoi pajisjen e menqur, Nexus 5 së bashku me sistemin operativ Android 4.4 KitKat, në një konferencë të mbajtur në San Franciosko të enjten. Nexus 5 është gjenerata më e re e pajisjve Nexus, e cila ka një ekran 5 inç, është i hollë, ka procesor Snapdragon 800...
 • 5 pajisjet më të mira me Android

  Është vërtetë një numër i madh i përdoruesve të pajisjeve me sistem operativ nga Google, Android, i cili çdo ditë e më shumë është duke rritur pjesëmarrjen e tij në pajisje të menqura. Me rënien e sistemit operativ nga Apple në tremujorin e dytë të këtij viti, afër 80...
 • Zyrtare : LG lanson Nexus 4 White

  LG zyrtarisht ka lansuar modelin me ngjyrë të bardhë, Nexus 4, në bashkëpunim me Google. Përveq ngjyrës, që të pajisjet janë identike. Nexus 4 White ka një ekran me 4.7 inç, madhësi 1280×768 piksel, procesor Qualcomm Snapdragon S4 dhe 2GB RAM ./ITshqip...
 • Vetëm 30 përqind e pajisjes Galaxy S4 do të kenë procesor me 8 bërthama

  Samsung Galaxy S4 është pajisja e parë me procesor me tetë bërthama në Britani të Madhe, por tani pajisja thuajse në mbarë botën do të ketë një procesor quad-core. Vetëm 30 përqind e pajisjes Galaxy S4 do të kenë procesor Exynos 5 me tetë bërthama, gjë që e bëri...
 • Sensation 4G paisja e parë HTC me kyçje në Watch aplikacionin.

  Telefoni më i ri i menqur i HTC ka 4.3 inch LCD ekran në prekje, kamerë 8 megapikselë me 1080p HD video, dhe dual-core 1.2 GHz Snapdragon procesor. HTC Sensation më i ri 4G pritet të shfaqet në Europë këtë verë. Më interesante se performansat është fakti që Sensation...