steve jobs

 • Tim Cook mban ende Steve Jobs-in në listën e kontakteve

  Janë bërë gat tri vite e gjysmë që prej vdekjes së themeluesit të gjigandit Apple- Steve Jobs nga kanceri pankreatik , por pasardhësi i tij si drejtor ekzekutiv Tim Cook vazhdon ende të mbajë informatat kontaktuese të mikut të tij në iPhone. Ashtu siç u zbulua në librin “Becoming...
 • Shitet kompjuteri i parë nga Apple për 365.000 dollarë!

  Kompjuteri i parë nga Apple i vitit 1976 nga garazha e Steve Jobs-it është shitur për 365.000 dollarë në ankandin e Kristit të Martën. Kompjuteri i ndërtuar nga dora e Steve Wozniak përbëhet nga një pllakë amë, tastierë e ndërtuar nga druri dhe një ekran të vogël. Një lexues...
 • Kompjuteri Apple 1 shitet për 374,000 dollarë

  Kompjuteri Apple 1, i ndërtuar si kompjuteri i parë nga kompania Apple në vitin 1976 është shitur në një ankand për 374,000 dollarë. Kompjuteri Apple 1 është blerë nga një ofertues anonim në shtëpinë e ankandit Sotheby. Ky kompjuter ishte njëri nga 200 kompjuterët e ndërtuar në atë kohë...
 • iPhone SJ: Koncepti i ri i iPhone, frymëzuar nga Steve Jobs

  Ne kemi parë ndryshime të shumta të iPhone në të kaluarën, por këtë herë po vjen një ndryshim ende më i madh se herave të kaluara, një koncept i ri i iPhone po vjen, i frymëzuar nga Steve Jobs dhe i quajtur iPhone SJ. Dizajneri, Antonio De Rosa nga...
 • iPad 3, në ditëlindjen e Steve Jobs?

  Kanë filluar përsëri thashethemet për versionin e ri të tabletit iPad 3 nga kompania Apple. Ashtu sikur iPad 2 edhe iPad 3 ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve. Sipas një gazete që ka raportuar bazuar në burimet e saj, besohet se iPad 3 do të lansohet me 24 shkurt,...
 • iPhone 5, në mars të vitit 2012

  Duket se thashethemet e bëra me herët rreth pajisjes së re nga kompania Apple po dalin të vërteta. Gjithashtu në një postim tonin thuhej se ekzistonte prototipi i iPhone 5, prandaj ka mundësi që ai të shfaqet në mars të vitit 2012. Nga disa burime në internet thuhet se...
 • iPhone 5 ekziston si një prototip?

  Pas lansimit të iPhone 4S, shumë njerëz janë zhgënjyer kur zbuluan se ky version erdhi me të njëjtin dizajn si versioni paraprak iPhone 4. Sidomos pas rrjedhjes së lajmeve, raporteve, artikujve, madje në shumë raste edhe fotografi, të cilat treguan formën dhe dizajnin e iPhone 5. Njerëzit pyesin, çfarë...
 • Faleminderit Steve Jobs

  Bota duket më e trishtë pas shkuarjes së Steve Jobs. Megjithatë bota është shumë e mirë falë Steve, pasi ai ka prekur të gjithë në mënyra të veçanta. Faleminderit Steve për të një të ardhme të qartë, duke na ofruar teknologjinë që përnjëmend e përmirësoi jetën tonë. Faleminderit Steve...
 • Vdes Steve Jobs

  Bëhu një hap përpara me kualitetin. Disa njerëz janë mësuar në mjedis ku pritet përsoshmëri.” – Steve Jobs. Përshkruhet si një njeri ‘vizionar, pasionant dhe energjik’ nga presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, Steve Jobs ishte ai njeri që kreditoi jetën e vet për të transformuar...