tegra

 • Shield Tablet do të jetë ‘bisha’ e parë me procesorin Tegra X1

  Kohëve të fundit Nvidia prezantoi Tegra X1, një brend i ri i fuqishëm i procesorëve që vijnë pas suksesit të vitit të kaluar që kompania arriti me Tegra K1. Ashtu siç iu kemi treguar, Tegra X1 do të jetë çipi me sistemin më të zhvilluar për aplikacione ndonjëherë, prandaj...
 • Tegra X1, procesori më i fuqishëm në botë nga Nvidia për vetura

  Krijuesi i çipave Nvidia ka prezantuar procesorin mobil më të fuqishëm, Tegra X1, që mbështetë teraflop apo kryerjen e trilion llogaritjeve për çdo sekond. Por ky procesor nuk është i nevojshëm për telefonat, tabletat apo kompjuterat Gaming, të paktën jo për tani. Objektiv kryesor nga kompania duket të jenë...
 • HP prezanton laptopin SlateBook PC

  HP ka sjellur platformën Android në laptopin e tij të fundit, SlateBook PC që pritet të shfaqet në treg gjatë kësaj jave. HP ka lansuar SlateBook PC, një laptop Android me 14 inç, dizjan të lëmuar dhe të drejtë. SlateBook PC përmban procesor Nvidia Tegra 4, 2GB RAM, hapsirë...
 • Top 10 pajisjet e CES 2012

  1. LG dhe Samsung 55” OLED TV 2. HP ENVY 14 Spectre 3. Dell XPS 13 4. Toshiba Excite X10 Super Thin Tablet 5. Handycam HDR-PJ760v with Balanced Optical SteadyShot and Projector 6. Sony Xperia S 7. Lenovo K800 smartphone 8. RAZER Project Fiona prototype 9. TelyHD 10. B&O...