telefon i menqur

 • Galaxy A7, telefoni më i hollë nga Samsung

  Derisa Samsung ka kohë ende deri në prezantimin e pajisjes Galaxy A7, ne tani mund t’i hedhim një sy pajisjes duke iu falendëruar fakteve të konfirmuara nga Qendra Kineze e Telekomunikacionit për Çertifikimin e Pajisjeve. Duke qenë pjesë e serisë Galaxy A, A7 nuk duket shumë ndryshe nga Galaxy...
 • YotaPhone 2 do të debutohet në Dhjetor

  Në muajin Shkurt të këtij viti, kompania ruse Yota prezantoi pasuesin e telefonit të mençur YotaPhone, YotaPhone 2, kurse tani duket që edhe data e lansimit është përcaktuar. Ky telefon i mençur do të filloj shitjet në 20 vende evropiane në këtë muaj me çmim 610 dollarë. Njëkohsishtë, posedon...
 • Samsung Galaxy S6 me ekran të zakonshëm dhe të lakuar?

  Jo shumë kohë më parë, ne kemi dëgjuar që Samsung do të projektoj telefonin e mençur të ardhshëm Galaxy S6 që nga e para. Thashethemet e tjera flasin për një pajisje të re që do të ketë një ekran të lakuar ashtu si Galaxy Note Edge, por në të...
 • HTC One M9 Prime “përbindëshi” i ardhshëm nga HTC

  Edhe pse ende nuk kemi njohuri se si duket, tashmë është e ditur që brenda 3 ose 4 muajve të ardhshëm ne mund të shohim telefonin e mençur të ri nga HTC . Sonte, një raport që vije nga Kina pretendon që ka detaje rreth specifikave të pajisjes HTC...
 • Microsoft: 50 milionë Lumia janë të aktivizuara

  Microsoft së fundmi mbajti një eveniment në Gjermani, ku gjatë festës, gjiganti softuerik njoftoi që 50 milionë njësi të pajisjes Lumia janë të aktivizuara. Përveç kësaj, statistikat tregojnë që janë 560,000 zhvillues të platformës. Microsoft thotë se këtu janë edhe  320.000 aplikacione që aktualisht janë duke u ofruar në...
 • Samsung duke përgaditur Galaxy S6?

  Edhe pse jemi larg ende për disa muaj të një prezantimi të mundshëm për Samsung Galaxy S6, thashethemet për një pasues të Galaxy S5 kanë filluar. Në fakt, një lajm i javës së kaluar, pohoi për një ridizajnim që nga e para të pajisjes. Dhe mund të themi se...
 • Samsung Z, telefoni i parë me Tizen OS nga Samsung

  Pas shumë pengesave, Samsung më në fund lanson telefonin e parë të mençur me platformën Tizen, i quajtur thjeshtë Samsung Z. Samsung Z vjen me ekran Super AMOLED 4.9 inç, rezolucion 1280×720, procesor QuadCore 2.3GHz, 2GB RAM, 16GB memorje të intergruar, 8 megapiksel kamerën para dhe 2.1 megapiskel kamerën...
 • Samsung Galaxy Mega 2 do të jetë telefoni i mençur më i madh

  Versioni më i ri i Samsung Galaxy Mega, i quajtur Galaxy Mega 2, do të jetë telefoni me ekran masiv prej 7 inçve. Ky telefon i mençur kalon edhe paraardhësin e tij për 0.7 inç, duke u bërë telefoni më i madh me Android që kemi njohur deri sot....
 • HTC lanson HTC One Mini 2

  HTC zyrtarisht ka lansuar HTC One Mini 2, një version më i vogël sesa pajisja me Android, HTC One M8. Vizualisht, pajisja nuk sjell ndonjë surprizë të madhe. HTC One Mini 2 ka ekran 4.5 inç dhe duket shumë i ngjajshëm me vllaun e madh, HTC One M8. Telefoni...