telefon

 • Tesco dërgon një Galaxy S6 në hapësirë për të festuar lansimin

  Tesco ishte i etur për të shënuar lansimin e pajisjes Samsung Galaxy S6 me një goditje sa më të fortë, dhe për këtë ka dërguar një njësi të pajisjes në hapësirë. I lidhur në një balonë speciale, telefoni është shoqëruar nga tri kamera GoPro për të monitoruar çdo lëvizje....
 • Ja se çfarë do të thotë emri ‘Samsung’

  Samsung është kompania që krijon telefonat e mençur më të famshëm me platformë mobile Android në botë dhe derisa ajo është duke luftuar të mbajë përfitimet në nivelin më të lartë, e gjithë vëmendja e konsumatorëve të kompanisë është tek Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge, telefona që mund...
 • HTC One M9 do të jetë vërtetë një ‘përbindësh’

  Bazuar në uebfaqen gjermane MobileGeeks, pamja e shfaqur më poshtë i përket zyrtarisht pajisjes HTC One M9. Megjithatë, nuk është vetëm pamja ajo që është zbuluar, Mobile Geeks shpalos çmimin dhe një mori funksionesh të ‘përbindëshit’ të ardhshëm nga HTC. HTC One M9 do të ofrojë ekran 5 inç...
 • Samsung Galaxy S6 do të jetë i ndërtuar nga metali

  Samsung ka postuar në llogarinë zyrtare të kompanisë në Instagram një foto që shfaq pamjen e telefonit Galaxy S6. Telefoni është paraqitur në profil duke zbuluar një dizajn të hollë të ngjashëm me videot e publikuara disa ditë më parë nga kompania. Prapavija e kësaj foto ka një pamje...
 • PowerOffHijack.A, virusi që iu përgjon edhe pasi të fikni telefonin tuaj

  Një virus i veçantë në platformën mobile Android mund të bëjë thirrje apo të shkrep foto edhe pasi ju të fikni pajisjen tuaj, shkruan kompania hulumtuese AVG. Për të arritur këtë, ky virus rrëmben procesin për fikje tek telefonat duke e bërë pajisjen tuaj me Android të shtiret sikur...
 • Samsung Z1 arrinë më shumë se 100.000 shitje

  Disa javë më parë, Samsung lansojë telefonin e parë me sistem operativ Tizen, Z1, i cili theu të gjitha pritshmërit për nga numri i shitjeve duke arritur deri tani mbi 120.000 njësi të shitura. Ndërkohë që këto shifra nuk janë edhe aq mbresëlënëse në krahasim me numrin e shitjeve...
 • Galaxy S6 do të jetë i trashë vetëm 6.9mm?

  Krijuesi i kopertinave OBLIQ ka shpalosur dizajnin e fundit të kopertinave nga seria SLIM Meta duke konfirmuar njëkohësisht edhe trashësinë prej 6.9mm të telefonit të ardhshëm Galaxy S6. Kopertinat e lëshuara së fundmi zbulojnë kamerën, blicin LED, sensorin për monitorimin e rrahjeve të zemrës si dhe butonat e tjerë...
 • Samsung: 2015-ta viti i mbushjeve pa tela

    “Me lansimin e telefonit të ri të mençur të serisë Galaxy, përdoruesit do të jenë në gjendje të hyjnë në një botë pa tela si asnjë herë më parë.” Ky ishte paralajmërimi që Samsung bëri për telefonin Galaxy S6 në blogun zyrtar të kompanisë. Pas lavdërimeve të mëdha...
 • Microsoft sjell versionin paraprak të Windows 10 në telefona të mençur

  Sistemi i ri operativ nga Microsoft, Windows 10, ka zënë vend në dyqanin e kompanisë duke sjellur kështu formën paraprake të sistemit operativ tek përdoruesit e platformës Windows Phone. Për të filluar, së pari duhet të shkarkoni aplikacionin Windows Insider nga dyqani i platformës, por jo të gjithë do...