telefona

 • Xiaomi thyen rekord, shet 2.11 milionë telefona brenda 24 orëve

  Xiaomi, kompania kineze për telefona e njohur për kopjimin e dizajnit të pajisjes iPhone, ka vendosur një rekord të ri në librin e Ginisit për shitje madhështore të telefonave brenda një dite. Kompania njoftoi gjatë një evenimenti se ka shitur 2.11 milionë telefona brenda 24 orëve, duke përfituar 355...
 • Ja si i rezistojnë torturave brutale telefonat nga Oppo(Video)

    Jeni kënaqur duke i shikuar videot testuese të Galaxy S6  Edge të publikuara nga Samsung? Sigurisht që po, por krijuesi i telefonave kinez Oppo duket qartë se nuk ka ndërmend të ia lëshojë rrugën gjigandit Samsung. Videot zyrtare të publikuara nga Oppo shfaqin mënyrën se si kompania kineze...
 • Përdorimi i telefonave gjatë vozitjes mund të shkaktojë vdekjen (Video)

  Nuk mund të themi se nuk kemi dëgjuar asnjëherë, ndoshta edhe e kemi provuar ndonjë fatkeqësi të tillë. Fenomeni që është bërë tashmë thuajse i zakonshëm në mbarë botën ‘të shkruash duke vozitur’ ka filluar të rrezikojë me të madhe jetën e njerëzve. Aksidentet e tilla kanë arritur deri...
 • Prezantohet Samsung Galaxy S6 dhe S6 Edge(VIDEO)

  Deri më tani Samsung njihej për faktin që posedonin paisje me ekrane dhe procesorë të fuqishëm por gjithmon me një të metë, e ajo ishte plastika me të cilën ishin punuar këto telefona. Kjo gjë tashmë ka ndryshuar pasi kopmania koreane vendosi të prezantojë 2 modelet e reja Galaxy...
 • Toshiba sjell tri kamera të reja për telefonat Project Ara

  Kompania Toshiba, e cila është në partneritet me gjigandin kërkimor Google në projektin për telefonat e mençur modular, së fundmi ka prezantuar kamerat e reja modulare për prototipin e fundit nga Project Ara. Këto kamera ofrojnë 5 megapiksel për pjesën frontale të pajisjes, ndërsa 13 megapiksel për pjesën prapa....
 • 1.2 miliardë telefona të mençur janë shitur brenda vitit 2014

  Bazuar në institutin gjerman për kërkime GfK, vetëm brenda vitit 2014 janë shitur gjithsej 1.2 miliardë telefona të mençur që rezulton në një rritje prej 23% nga viti 2013, transmeton ITshqip.com. Për vitin e kaluar ishte Kina ajo që arriti të shes më së shumti pajisje duke shitur kështu...
 • Meizu thyen rekord në shitje brenda muajit Janar

  Kompania kineze e telefonave të mençur Meizu ka thyer rekord në shitje duke arritur kështu 1.5 milionë njësi të shitura vetëm brenda muajit të kaluar. Shitjet e kompanisë u rritën për 50% brenda muajit, njoftoi Jack Wong, drejtori ekzekutiv i kompanisë, në rrjetin social kinez Weibo. Përveç kësaj, prezantimi...
 • Pamjet e lëshuara të Samsung Galaxy S6 shfaqin 5 versione të ndryshme

  Është thënë se mund të shohim më shumë se një version të telefonit të ardhshëm Samsung Glaxy S6, por tani duhet që ai numër është rritur në pesë modele të ndryshme. Bazuar në fotot e lëshuara nga CNET Korea, Samsung është duke punuar në pesë varianta të ndryshëm për...
 • 5 milionë telefona Android janë të infektuar

  Një post i bërë kohëve të fundit në forumin e programit kundër viruseve Avast zbulon që aplikacionet nga Play Store nuk janë të sigurta ashtu siç ne kemi menduar, të paktën jo për tani. Ky post tregon për tri aplikacione, të cilat shkarkojnë automatikisht materiale reklamuese, që kanë arritur...