telefonat

 • Samsung Galaxy S6 dhe S6 Edge fillojë shitjet në SHBA

  Galaxy S6 dhe S6 Edge, telefonat më të mirë deri tani nga Samsung, kanë filluar shitjet nga transportuesit e Shteteve të Bashkuara. Me një xham të hollë, metal të bukur, performancë të fuqishme, ekran QuadHD dhe kamerë 16 megapiksel, Galaxy S6 dhe S6 Edge janë telefonat më të mirë...
 • Ja se çfarë do të thotë emri ‘Samsung’

  Samsung është kompania që krijon telefonat e mençur më të famshëm me platformë mobile Android në botë dhe derisa ajo është duke luftuar të mbajë përfitimet në nivelin më të lartë, e gjithë vëmendja e konsumatorëve të kompanisë është tek Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge, telefona që mund...
 • Toshiba sjell tri kamera të reja për telefonat Project Ara

  Kompania Toshiba, e cila është në partneritet me gjigandin kërkimor Google në projektin për telefonat e mençur modular, së fundmi ka prezantuar kamerat e reja modulare për prototipin e fundit nga Project Ara. Këto kamera ofrojnë 5 megapiksel për pjesën frontale të pajisjes, ndërsa 13 megapiksel për pjesën prapa....
 • 1.2 miliardë telefona të mençur janë shitur brenda vitit 2014

  Bazuar në institutin gjerman për kërkime GfK, vetëm brenda vitit 2014 janë shitur gjithsej 1.2 miliardë telefona të mençur që rezulton në një rritje prej 23% nga viti 2013, transmeton ITshqip.com. Për vitin e kaluar ishte Kina ajo që arriti të shes më së shumti pajisje duke shitur kështu...
 • Hakerët përdorin funksionin Find My Mobile për të sulmuar telefonat Samsung

  Shumica e pajisjeve të mençura tani vijnë me sistem të intergruar për ndjekje që ju lejon përdoruesve të mbyllin apo fshijnë të dhënat nga larg në telefonat e tyre nëse ata nuk i posedojnë ose i kanë humbur. Ky funksion ka për qëllim të ofrojë një siguri më të...
 • Qendra e të dhënave të Samsung-it digjet nga zjarri

  Një qendër e të dhënave të kompanisë Samsung u prek nga zjarri, gjë e cila qoi deri në mbylljen e faqes Samsung.com . Ky nuk i ishte i vetmi dëmtim që u shkaktua, pasi që nga zjarri u prekën edhe disa produkte të kompanisë duke përfshirë telefonat e mençurë...