twitter

 • Instagram nuk punon!

  Instagram duket se nuk është duke punuar për shumicën e përdoruesve. Përdoruesit e telefonave të mençur janë në gjendje të hapin aplikacionin, por nuk paraqitet asnjë foto e re. Aplikacioni është shumë i ngarkuar, gjë që vrehet edhe gjatë ngarkimit të fotove të reja. Instagram nuk i është përgjigjur...
 • Twitter tani njofton për të rejat në ueb

  Rrjeti social Twitter njoftoi të enjten se të gjithë përdoruesit që kanë qasje në Twitter.com, së shpejti do njoftohen me lajmet e fundit si përshembull kur një përdorues të përmend në cicërimë, riposton cicërimën apo kur merrni mesazhe. Njoftimi do shfaqet në këndin e djathë poshtë, gjithashtu njoftimet janë...
 • 12 milionë iPad kanë të instaluar paketën Office

  Ka vetëm një javë që kur Microsoft lansoi paketën Office në Apple iPad, e cila u shkarkua më shumë se 12 milionë herë. Microsoft duket vërtetë i knaqur, gjë të cilën e shprehu në rrjetin social Twitter. Paketa Office ofron shfletim falas të dokumeneve në Word, Excel dhe PowerPoint....
 • Turqia zhbllokon Twitter-in

  Truqia zyrtarisht njofton se ka zhbllokuar rrjetin social Twitter, bazuar në disa raporte. Qeveria konfimroi se ata zhbllokuan Twitter-in pasi që gjykata kushtetuese tha se ky bllokim ishte ilegal, më pas qeveria urdhëroi të zhbllokonin rrjetin social. Disa minuta pas lajmit, disa banor të Turqisë filluan të shkruanin në...
 • Apple do hap dyqan në Turqi

  Midis ndalimeve të rrjeteve sociale dhe trazirave politike, Apple ka vendosur të hap dyqanin e parë në Turqi më 5 Prill. Kompania njoftoi të premten se dyqani do hapet në qendër të Stabollit në Zorlu. Hapja e dyqanit vjen midis trazirave politike të këtij vendi. Turqia ka ndaluar qasjen...
 • Microsoft Office për iPad dominon në vendin e parë në AppStore

  Kompleti i aplikacioneve të Microsoft Office për iPad ka zënë vendin e parë në Apple App Store, brenda 24 orëve. Tri aplikacionet që janë falas për shkarkim, por që kërkojnë abonim prej 99 dollarë për të rregulluar dokumentet apo përdorur funksionet e tjera janë duke zënë vendet e para...
 • Twitter prezanton dy funksione të reja

  Twitter ka shtuar dy funksione të reja në shërbimin e tij që kanë të bëjnë me ngarkimin e fotove dhe shpërndarjen e tyre. Tani mund të  etiketoni shokë në fotot që ngarkoni dhe mund të ngarkoni deri në katër foto përnjëherë. Nëse ju dëshironi të etiketoni persona në fotot...
 • Turqia bllokon qasjen në YouTube

  Vetëm një javë pasi bllokoi qasjen në Twitter, Turqia tani ka bllokuar edhe qasjen në faqen më të madhe për video në botë, YouTube. Qytetarët e Turqisë, treguan se bllokimi është bërë rreth orës 10:30. Ky bllokim është udhëzuar për t’u bërë pas ngarkimit të një video në YouTube...
 • Kreatori i Flappy Bird konfirmon kthimin e lojës

  Kreatori i lojës së famshme Flappy Bird, Dong Nguyen, bëri një polemikë të madhe kur largoj lojën nga App Store dhe Play Store. Por si duket tani Flappy Bird do kthehet përsëri. I pytur në rrjetin social Twitter, se a do të kthej lojën përsëri në dyqanet mobile, ai...