vetura

 • Veturat në Brazil së shpejti me sistemin Android Auto

  Sistemi për vetura nga Google, Android Auto do të jetë në dispozicion për konsumatorët brazilian në gjysmën e dytë të vitit 2015. Daniel Holle, menaxheri i produkteve Android Auto, ka thënë për një gazetë braziliane që lansimi është planifikuar të ndodhë vonë gjatë këtij viti, ndonëse tani nuk mund...
 • Tesla do të zbulojë diçka të re në muajin e ardhshëm

  Duket që Tesla kësaj radhe është duke punuar në diçka ndryshe nga veturat elektrike. Bazuar në një post nga drejtori ekzekutiv i kompanisë, Elon Musk, një linjë e re e produkteve, duke mos përfshirë veturat, do to zbulohet më 30 Prill nga studio e kompanisë. Gjatë një thirrje për...
 • Vetura Ford S-Max iu detyron të zbatoni shpejtësinë maksimale të lejuar (Video)

    Të dënohesh për thyerje të rregullave në komunikacion, përkatësisht për kalim të shpejtësisë së limtuar, është një gjë e kushtueshme, por edhe e zakonshme për një pjesë të madhe të njerëzve. Megjithatë, Ford shpreson të parandalojë tiketat e tilla me prezantimin e veturave që mund të shikojnë dhe...
 • Mercedes me 10 vetura hibride deri në vitin 2017

  Krijuesi i veturave Mercedes-Benz është duke planifikuar të lansojë 10 modele të reja hibride deri në vitin 2017, që do të thotë se do të krijojë nga një veturë për çdo katër muaj. Të dy modelet e konfirmuara për tregun amerikan, C350e dhe S550e do të arrijnë në vjeshtën...
 • Audi prezanton orë të mençur për vetura

  Planet e kompanisë Audi për të krijuar një veturë që mund të drejtohet vetë kanë qenë të njohura, por të Martën kompania solli një befasi me shfaqjen e një ore të mençur që kontrollon veturën. Pasi ekipi i Audi-së doli në skenë, i drejtuar nga Ulrich Hackenberg, anëtar i...
 • Tegra X1, procesori më i fuqishëm në botë nga Nvidia për vetura

  Krijuesi i çipave Nvidia ka prezantuar procesorin mobil më të fuqishëm, Tegra X1, që mbështetë teraflop apo kryerjen e trilion llogaritjeve për çdo sekond. Por ky procesor nuk është i nevojshëm për telefonat, tabletat apo kompjuterat Gaming, të paktën jo për tani. Objektiv kryesor nga kompania duket të jenë...
 • BMW do të blej 57.000 telefona me Windows Phone për puntorët?

  Kompania luksoze gjermane e automobilave BMW thuhet se ka porositur një numër të madh pajisjesh me Windows Phone të markës Lumia. Në këtë raport është thënë se kompania gjermane do të blej 57.000 pajisje për puntorët e saj. Aktualisht kompania është duke përdorur telefonat e mençur të vjetër nga...
 • Bing Autos ju ndihmon të gjeni veturën e përsosur

  Ekipi i Bing ka njoftuar për disa gjëra të reja që kohët e fundit i ka shtuar tek Bing Autos. Duke filluar nga sot, shërbimi i Bing për veturat do të ju mundësoj të gjeni veturën e përsosur. Sipas njoftimit, tani ekziston mundësia e zgjedhjes së opsioneve për gjetjen...