video

 • Ja se si hakerët fshinin videot nga YouTube për vetëm një klik (Video)

    Një hulumtues sigurie ka zbuluar një të metë të thjeshtë në YouTube, por që mund të shfrytëzohet nga kushdo për të rrëzuar videot e kanaleve të famshme. Kamil Hismatullin, një hulumtues i organeve ruse, ka gjetur një mënyrë që i lejonte të fshijë çdo video që dëshironte nga...
 • Oculus VR provohet nga shqiptari Action Bronson për të shikuar video pornografike (Video +18)

  Përveç përdorimit të zakonshëm në video lojëra, pajisja teknologjike nga kompania Oculus që shfaq realitetin në mënyrë virtuale ka filluar të përdoret edhe për qëllime të tjera. Reperët me famë botërore si A$AP Ferg, Fetty Wap dhe disa artistë të tjerë, përfshirë edhe reperin shqiptarë Action Bronson kanë provuar...
 • Twitter lanson shërbimin Periscope në iOS

  Twitter lansoi sonte shërbimin Periscope, një aplikacion që iu lejon përdoruesve të transmetojnë videot e tyre drejtpërdrejt. Tani, ky aplikacion është në dispozicion vetëm për përdoruesit e platformës iOS, derisa versioni për Android është ende duke u punuar. Aplikacioni i ri është falas për të gjithë transmetuesit e videove...
 • Facebook blen rrjetin QuickFire

  Facebook njoftoi të Enjten që ka blerë rrjetin QuickFire, një infrastrukturë për video, në mënyrë që të zgjerojë dhe përmirësojë eksperiencën e videove në faqe. “Videot janë pjesë shumë e rëndësishme në Facbook,” tha një zëdhënës në një deklaratë të dërguar me e-mail adresë. “Ne jemi të kënaqur që...
 • Sony zbulon kamerë me kualitet 4K për të kapur video sportive

  Sony ka prezantuar kamerën e parë sportive 4K, FDR-X100V, që iu lejon përdoruesve të regjistrojnë pamje në rezolucion të plotë 4K. Kamera që do të debutohet në muajin Mars me çmim prej 500 dollarëve mund të regjistrojë video me një rezolucion prej 3,840 x 2,160 piksela dhe vjen me...
 • Instagram me filtrues të ri për foto

  Instagram prezantoj të Martën pesë filtrues të rinjë në aplikacionin e tij të famshëm për shpërndarjen e fotove dhe videove. Janë bërë më shumë se dy vite që Instagram nuk ka shtuar filter të rinjë për foto tek aplikacioni i tij, por  për këta të fundit kompania thotë që...
 • Microsoft: Skype së shpejti edhe në ueb

  Përdoruesit shumë shpejtë do të jenë në gjendje të përdorin Skype-in nga shfletuesit pa pasur nevojë të shkarkojnë ndonjë gjë. Microsoft njoftoi të Premten që shumë shpejtë do të lansojë një version të bazuar në ueb për platformën e video-konferencave. Versioni i ri i Skype-it, i cili është ende...
 • Droid Turbo, telefoni i mençur me “bateri gjigante”

  Verizon dhe Motorola shpalosin pajisjen e mençur të fundit në linjën Droid, Droid Turbo. Droid Turbo është i dizajnuar më shumë për jetëgjatësinë e baterisë, duke punuar së paku 48 orë – dy ditë në përdorim normal, thekson Motorola. Kjo ” jetëgjatësi gjigante ” e baterisë ka fuqi të...
 • Pas dy muajve, YouTube zhbllokohet në Turqi

  Turqia më në fund ka kthyer qasjen në YouTube, pas 67 ditëve kur qeveria bllokoi faqen për shpërndarjen e videove. Autoritetet e telekomit të Turiqsë kanë larguar bllokimin të martën, duke larguar YouTube nga ‘lista e faqeve të bllokuara’. Kjo lëvizje vije katër ditë pasi Gjykata Kushtetuese vendosi që...