WiFi

 • LG prezanton altoparlantët që mund t’i kontrolloni përmes mesazheve

  LG ka realizuar një ide të re për kontrollimin e altoparlantëve, thjeshtë dërgoi një mesazh atyre për preferencat tuaja. Altoparlantët e rinjë pa tela Music Flow, që kompania do t’i zbulojë në CES 2015 që do të mbahet në Janar, mund të pranojnë komanda nga shërbimi për mesazhe Line....
 • Apple lëshon iOS 8.1.1 për pajisjet e vjetra

  Kompania Apple lëshoj iOS 8.1.1 të Hënën për përdoruesit e iPhone, iPad, dhe iPod Touch.​ Ky përditësim vjen një muaj pas lëshimit të iOS 8.1, dhe bazuar në shenimet e përditësimit, përqëndrimi është tek rregullimi i të metave dhe përmirësimi i performancave tek pajisjet e vjetëra si iPad 2...
 • Apple prezanton iOS 8 dhe Mac OS X Yosemite

  Derisa Tim Cook në konferencën WWDC të mbajtur të Hënën zhgënjeu të pranishmit  duke mos sjellur pajisjet që janë pritur të prezantohen, ai pasuroi konferencën në prezantime të softuereve të mëdha. Në fakt, shefi kryesor Tim Cook dhe nënkryetari i inxhinierisë Craig Federghi kanë sjellur shumë të reja në...
 • Sony lanson modelin A7S, kamerë që incizion video 4K

  Pas lansimit të modelit A7 dhe A7R, Sony sjell edhe një antarë të ri të kësaj serie të kamerave, Sony A7S. Shkronja ‘S’ në këtë pajisje ka të bëjë me ‘ndjeshmërinë’, që do të thotë se kjo kamerë do zgjedh të gjitha problemet që ju mund të keni gjatë...
 • Samsung prezanton tabletat Galaxy Tab4

  Samsung të enjeten shpalosi serinë e re të tabletave të ragut mesatar, Galaxy Tab4. Galaxy Tab4 pritet që të fillojë shitjet në tremujorin e dytë të këtij viti, dhe do vijë në tre madhësi: 7 inç, 8 inç dhe 10.1 inç. Kjo seri vjen në dy ngjyra, të bardhë...
 • CES: Samsung debuton linjë të re të kamerave

  Samsung ka prezntauar pesë kamera në CES: WB200F, WB110F, WB350F, WB35F dhe Wb50F. Edhe pse çmimi dhe informacionet e tjera të detajuara nuk janë ende në dispozicion, ne kemi njohuri se çdo kamerë vjen me NFC dhe WiFi. Gjithashtu ne kemi disa informacione për disa karakteristika të këtyre modeleve....
 • Shikoni se kush kyçet në WiFi-në tuaj?

  Nëse mendoni se dikush po ju vjedh sinjalin tuaj të internetit, atëherë tani mund ta zbuloni se kush e përdorë rrjetin tuaj pa tela WiFi. Programi Wireless Network Watcher është falas dhe ju njofton kur dikush kyçet në WiFi-në tuaj. Ja se si ta përdorni atë? Shkarkoje Wireless Network...
 • Firesheep thyen Facebook llogari përmes WiFi.

  Shtojca për Firefox – Firesheep ju mundëson të thyeni shum lehtë ndonjë profil ose llogari të rrjeteve sociale, dhe faqe tjera vulnerability përmes WiFi rrjetit duke ju vjedhur “cookies“. “Kur futeni në ndonjë uebfaqe zakonisht filloni duke ju dërguar emrin e llogaris dhe fjalëkalimin. Serveri pastaj kontrollon nëse profili...