Windows Phone

 • Swatch me orë të mençur që nuk ka nevojë të mbushet

  Swatch është zyrtarisht duke u bërë gati të futet në tregun e orëve të mençura. Bazuar nga Nick Hayek, drejtori ekzekutiv i kompanisë zvicerane, Swatch do të lëshojë orën e saj të parë brenda tre muajve të ardhshëm, transmeton itShqip.com. Ky do të jetë sigurisht rivali i orës së...
 • Mbi 1 miliardë telefona të mençur me Android janë shitur në vitin e kaluar

  Bazuar në një raport nga Strategy Analytics, mbi një miliardë telefona të mençur me platformë mobile Android janë shitur vetëm brenda vitit 2014. Nuk është fjala në përgjithësi për të gjitha pajisjet me Android, por për vetëm telefonat e mençur. Për të qenë më të saktë, numri total i...
 • Samsung do të lansojë një pajisje me Windows Phone?

  Sipas një raporti që vjen nga Korea, Samsung është aktualisht duke testuar qëndrueshmërinë e versionit Windows Phone 8.1 tek një pajisje me çmim të lirë që pritet të lansohet këtë vit duke mbështetur sistemin operativ Windows Phone. “Samsung ka përdorur programin eksperimental për të testuar qëndrueshmërinë e softuerit Windows...
 • Windows Phone, Android dhe disa pajisje me iOS rrezikohen nga një virus kompleks

  Një virus i ri, i konfirmuar nga Kaspersky Labs, është duke u sillur në pajisjet telefonike. Duket se virusi ka për qëllim pajisjet telefonike me platformë mobile Windows Phone dhe Android. Po ashtu, pajisjet që janë të modifikuara (jailbreak) nga Apple janë gjithashtu të infektuara, si dhe disa aplikacione...
 • Windows 10 vjen gjatë verës së 2015?

  Në muajin Shtator, kur Microsoft prazantoj Windows 10, kompania tha se do të lansojë versionin e ardhshëm të sistemit operativ vonë gjatë vitit 2015. Këtë javë, shefi operativ i Microsoft-it, Kevin Turner ofroj më shumë detaje të rëndësishme, duke thënë se është në plan që një pamje për zhvilluesit...
 • BMW do të blej 57.000 telefona me Windows Phone për puntorët?

  Kompania luksoze gjermane e automobilave BMW thuhet se ka porositur një numër të madh pajisjesh me Windows Phone të markës Lumia. Në këtë raport është thënë se kompania gjermane do të blej 57.000 pajisje për puntorët e saj. Aktualisht kompania është duke përdorur telefonat e mençur të vjetër nga...
 • Microsoft: 50 milionë Lumia janë të aktivizuara

  Microsoft së fundmi mbajti një eveniment në Gjermani, ku gjatë festës, gjiganti softuerik njoftoi që 50 milionë njësi të pajisjes Lumia janë të aktivizuara. Përveç kësaj, statistikat tregojnë që janë 560,000 zhvillues të platformës. Microsoft thotë se këtu janë edhe  320.000 aplikacione që aktualisht janë duke u ofruar në...
 • Zyrtarizohet Microsoft Lumia 535

  Telefoni i parë i mençur nga Windows Phone që mban emrin e kompanisë Microsoft tani është zyrtarizuar. Microsoft Lumi 535 do të debutohet nëpër dyqane në këtë muaj në dy variante; me një ose dy SIM karta. Microsoft Lumi 535 ka çip Qualcomm Snapdragon 200 me procesor katër bërthamor...
 • Temple Run arrin 1 miliardë shkarkime

  Imangi Studio, zhvilluesi mbrapa serive të lojës shumë të famshme Temple Run, ka diçka shumë të rëndësishme për t’a shpërndarë sot. Temple Run ka arritur 1 miliardë shkarkime brenda platformave që ka qenë në dispozicion. Kompania përfshin dy versione të Temple Run, por jo versionet nga Disney, Brave dhe...