xbox one

 • Halo 5 vjen në Xbox One më 27 Tetor

  Halo 5 është loja e radhës që do të lansohet në Xbox One. Për arritjen e kësaj loje të shumë pritur, Microsoft njoftoi në llogarinë zyrtare të lojës tek rrjeti social Twitter. Microsoft gjithashtu lëshoi një paraqitje të shkurtër të video lojës në YouTube ku shfaqet shefi kryesor duke...
 • Microsoft ofron 12 ditë zbritje të produkteve për festat e fundvitit

  Ashtu si vitin e kaluar, Microsoft është duke organizuar përsëri promovimin 12 ditor për festat e fundvitit duke zbritur çmimet në pajisje të ndryshme. Gjiganti elektronik do të zbulojë oferta speciale deri më 19 Dhjetor. Kjo ofertë fatkeqësisht është në dispozicion vetëm në SHBA dhe Kanada. Të Hënën ishte...
 • ‘Minecraft’ vjen në XBox One, PS4, PS Vita në muajin Gusht

  Minecraft pritet të vijë së shpejti në xBox One, Play Station 4 dhe PlayStation Vita gjatë muajit Gusht, dhe ata që aktualisht kanë blerë gjeneratën  e kaluar të konsolës do të kenë zbritje vërtetë serioze. Lojtarët të cilat tashmë kanë gjeneratën e mëparshëme të Minecraft do të jenë në...
 • Microsoft shet 5 milionë XBox One, Sony 7 milionë PS4

  Të dy kompanitë, Microsoft dhe Sony kanë zbuluar shifrat e shitjeve të pajisjve të tyre të gjeneratës së fundit që prej kur janë lansuar. Duke u bazuar nga të dhënat e Microsoft-it, XBox One ka shitur 5 milionë njësi ndërsa Sony pretendon se ka shitur 7 milionë njësi të...
 • PlayStation 4 arrin 7 milionë shitje

  Qysh në fillim të muajit Mars, Sony njoftoi se ka arritur të shes 6 milionë njësi të PlayStation 4, ndërsa tani një muaj më vonë ky numër është rritur në 7 milionë. Shitjet e Sony-it duket se nuk do zvoglohen apo do bien, pasi që qysh 24 orë pas...
 • Sony ka shitur 6 milionë PlayStation 4

  Vetëm për katër muajë, Sony ka shitur më shumë se 6 milionë PlayStation 4. Ndërsa në anën tjetër, kompania Microsoft ka shitur 4.8 milionë  Xbox One. Pajisja nga Microsoft, Xbox One, ishte lëshuar me një çmim më të lirë, gjë që ndikoi në numrin e shijeve të pajisjes. Më...
 • Sony PS4 tejkalon Xbox One gjatë Krishlindjeve

  PlayStation 4 nga Sony ka kaluar numrin e shitjeve të Xbox One nga Microsoft për 166.000 njësi më shumë të shitura gjatë Krishlindjeve në Britani. Sipas të dhënave nga GfK të cituara nga ERA, Xbox One  është lansuar më 22 Nëntor duke shitur 364.000 pajisje dhe duke fituar 237.12...
 • PlayStation 4 do fillojë shitjet më 15 Nëntor

  Gjenerata e ardhshme nga Sony, PlayStation 4, do dalë në shitje në Amerikën Veriore më 15 Nëntor.  Sony njoftoi në konferencën e saj për Gamescom të martën duke shtuar se kjo gjeneratë brenda datës 29 Nëntor do jetë në dispozicion edhe në Evropë. PlayStation 4 do kushtojë 399 dollarë,...