xiaomi

 • Xiaomi thyen rekord, shet 2.11 milionë telefona brenda 24 orëve

  Xiaomi, kompania kineze për telefona e njohur për kopjimin e dizajnit të pajisjes iPhone, ka vendosur një rekord të ri në librin e Ginisit për shitje madhështore të telefonave brenda një dite. Kompania njoftoi gjatë një evenimenti se ka shitur 2.11 milionë telefona brenda 24 orëve, duke përfituar 355...
 • Windows 10 vjen brenda kësaj vere në 190 vende

  Sistemi operativ Windows 10 do të debutohet gjatë verës së këtij viti, njoftoi Microsoft. Sistemi i ardhshëm operativ i gjigandit Microsoft, që tejkaloi një version numerik, do të jetë në dispozicion në 190 vende në 111 gjuhë të ndryshme, shkroi Terry Myerson, drejtori ekzekutiv për sisteme operative në një...
 • Xiaomi së shpejti pjesë e tregut në SHBA

  Xiaomi, kompania kineze e telefonave të mençur që po konsiderohet si rival i kompanisë Apple, së shpejti do të hyjë në tregun e Shteteve të Bashkuara. Kompania njoftoi gjatë një konference të Martën se do të zhytet edhe më thellë duke u futur kështu edhe në tregun e SHBA-së...
 • Xiaomi është duke u bërë fuqi teknologjike

  Xiaomi ishte padyshim njëra prej kompanive më me ndikim në industrinë e telefonave të mençur në vitin 2014. Duke ofruar telefona të mençur me teknologji të lartë dhe çmim të ulët, kompania kineze arriti të bëhej shqetësuese për rivalët e saj duke pësuar një rritje gjithëpërfshirëse në industrinë e...