youtube

 • Hakerët përdorin funksionin Find My Mobile për të sulmuar telefonat Samsung

  Shumica e pajisjeve të mençura tani vijnë me sistem të intergruar për ndjekje që ju lejon përdoruesve të mbyllin apo fshijnë të dhënat nga larg në telefonat e tyre nëse ata nuk i posedojnë ose i kanë humbur. Ky funksion ka për qëllim të ofrojë një siguri më të...
 • XDA modifikon Youtube duke mundësuar dëgjimin e videove edhe pasi ekrani të fiket

  Dëgjimi i videove në YouTube edhe pasi ekrani të fiket ka qenë një funksion shumë i kërkuar për një kohë të gjatë dhe tani më në fund kjo është bërë e mundur. Duke e falenderuar zhvilluesin e XDA-së, theos0o, i cili ka modifikuar dosjen apk të YouTube 4.4.11 duke...
 • Pas dy muajve, YouTube zhbllokohet në Turqi

  Turqia më në fund ka kthyer qasjen në YouTube, pas 67 ditëve kur qeveria bllokoi faqen për shpërndarjen e videove. Autoritetet e telekomit të Turiqsë kanë larguar bllokimin të martën, duke larguar YouTube nga ‘lista e faqeve të bllokuara’. Kjo lëvizje vije katër ditë pasi Gjykata Kushtetuese vendosi që...
 • ‘Gangnam Style’ arrin 2 miliardë shikime në YouTube

  Pop ylli Korean Park Jae, i njohur më mirë si PSY, lëshojë këngën tepër të famshme “Gangnam Style” në vitin 2012. Kjo video bëri bujë në mbarë botë, dhe veçanërisht ishte e famshme në YouTube. Gangnam Style ishte video e parë në YouTube që kaloi 1 miliardë shikime, duke...
 • Gjykata e Turqisë kërkon rikthimin e qasjes në YouTube

  Qasja në faqen më të madhe për video, YouTube duket se do të rikthehet në Turqi pasi vendimit të marrur nga gjykata më e lartë e vendit. Bllokimi i YouTube-së u vendos në fund të muajit Mars, menjëherë pas transmetimit të videove në YouTube që pretendohet se kishin përmbajtje...
 • YouTube do të blej Twitch për 1 miliardë dollarë

  Sipas disa raporteve nga Variety, Youtube është duke kryer proceset për blerjen e Twitch. YouTube pretendohet se do të paguaj mbi 1 miliardë dollarë. Marrëveshja do të bëhet me para të gatshme dhe pritet të njoftohet së shpejti se marrëveshja është kryer. Twitch bënë transmetimin e videove duke ju...
 • YouTube qëndron ende e bllokuar në Turqi

  YouTube mbetet dhe do qëndrojë e mbyllur në Turqi, edhe pse trupi gjykues urdhëroi tek qeveria të zhbllokojnë uebfaqen për shpërndarjen e videove të mërkurën. Rregullatori i telekomit turk, BTK, njoftoi të enjëten se nuk do zhbllokojë faqen derisa të largohet “përmbajtja penale” nga YouTube. Pra, BTK ka injoruar...
 • Apple do hap dyqan në Turqi

  Midis ndalimeve të rrjeteve sociale dhe trazirave politike, Apple ka vendosur të hap dyqanin e parë në Turqi më 5 Prill. Kompania njoftoi të premten se dyqani do hapet në qendër të Stabollit në Zorlu. Hapja e dyqanit vjen midis trazirave politike të këtij vendi. Turqia ka ndaluar qasjen...
 • Turqia bllokon qasjen në YouTube

  Vetëm një javë pasi bllokoi qasjen në Twitter, Turqia tani ka bllokuar edhe qasjen në faqen më të madhe për video në botë, YouTube. Qytetarët e Turqisë, treguan se bllokimi është bërë rreth orës 10:30. Ky bllokim është udhëzuar për t’u bërë pas ngarkimit të një video në YouTube...