Urime 28 Nëntori – Dita e Flamurit Kombëtar

Itshqip ju uron 28 Nëntorin – Ditën e Flamurit gjithë shqiptarëve kudo që ndodhen. Urime Shqipëri, Kosovë, Iliridë, Çamëri, Preshevë, Ulqin, Plavë e Guci. 28 Nëntori i vitit 1912,...

Itshqip ju uron 28 Nëntorin – Ditën e Flamurit gjithë shqiptarëve kudo që ndodhen. Urime Shqipëri, Kosovë, Iliridë, Çamëri, Preshevë, Ulqin, Plavë e Guci.

28 Nëntori i vitit 1912, është Dita e Pavarësisë së shteti të parë Shqiptarë, dhe njëherit është dita më e rëndësishme në historinë e kombit tonë.

Në këtë ditë duhet tu perkulemi me gjith nderin dhe respektin, atyre qe sakrifikuan cdo gje nga jeta e tyre, për ta parë kombin dhe atdheun e tyre të lire dhe të përparuar!!! Kurse atyre tradhëtarëve e maskarenjëve te djeshëm shqipetarë, që vran e po vrasin, vodhen e po vjedhin, tradhëtuan e po tradhëtojnë akoma gjakun e popullit te tyre shumë të vuajtur, Ishalla don Zoti dhe marrin dënimin e merituar në këtë botë.

Rroftë Shqipëria Etnike, Rrofte Flamuri Kombëtarë, Rroftë Atdheu.

Categories
Lajme

Albo eshte autor në Itshqip.com, i cili në kohën e lirë preferon të shkruaj, është një person i apasionuar pas Teknologjisë dhe Informatikës. Më shum është i përkushtuar për Sigurin në Internet, më saktësisht sigurinë në faqet e internetit dhe softuerëve.

RELATED BY