Zyrtarizohet Microsoft Lumia 650

Microsoft sot zyrtarisht ka prezantuar modelin më të ri të telefonit të mençur Lumia 650, i cili ka kornizë metalike. Lumia 650 është telefoni më i ri nga Microsoft,...

lumia 650

Microsoft sot zyrtarisht ka prezantuar modelin më të ri të telefonit të mençur Lumia 650, i cili ka kornizë metalike.

Lumia 650 është telefoni më i ri nga Microsoft, me ekran të ndjeshëm në prekje 5-inç, korniza metalike, peshon 122 dhe me gjerësi prej 6.9 mm.

lumia 650 650

Lumia 650 ka kamerën kryesore prej 8 megapikselë, 5 megapikselë e ka kamerën frontale ndërsa përdor procesorin 1.3GHz Snapdragon 212 me katër bërthama dhe ka 1GB RAM, shkruan itshqip.com.

Ky telefon do të ketë 16GB memorie të brendshme dhe hapësirën për kartelat MicroSD, 2 vende për SIM kartelë ndërsa do të përdor sistemin operativ Windows 10.

Lumia 650 do të dal në shitje në tregun evropian që nga dita e enjte, ndërsa çmimi i tij do të jetë rreth 180 euro./itshqip.com

Categories
HardwareLajmetoplajm

RELATED BY